برای دریافت و تشخیص شواهد یا معیارهای واقعی کیفیت یا عدم کیفیت یک دوره آموزش زبان، به جای اعتماد به وعده ها و ادعاها از قبیل کسب نمرات بالای آیلتس توسط متقاضیان قبلی فلان مرکز، "همیشه" سؤالات کاملا شخصی زیر را مد نظر قرار دهید زیرا که دیده شده است مرکزی "ظاهرا" آموزشی از طریق فراخوان برای دارندگان آیلتس و دریافت مدرک آیلتس ایشان به بهانه همکاری، بدون انجام هیچ گونه همکاری، صرفا از مدارک آیلتس ایشان برای جذب متقاضیان آیلتس سوءاستفاده کرده است! در موردی دیگر، مرکزی ممکن است حتی واقعا خروجی داشته باشد ولی این نیز مهم است که از هر 100 متقاضی، به عنوان مثال، اولا چند نفر موفق به دریافت نمره مطلوب خود شده اند. ثانیا همان چند نفر، پس از چه مدت، با چه میزان تلاش و سختی و حتی تلخی، و هم چنین با چه میزان هزینه ای موفق به دریافت نتیجه مطلوب شده اند. هشداری دیگر، راجع به کسانی است که در قالب مدرس، مدعی احراز بالاترین نمرات آیلتس هستند، در صورتی که چه بسا هیچ مدرکی دقیقا برای آیلتس حتی از نوع غیررسمی نیز نداشته باشند. یک تکنیک راحت برای به عقب راندن این مورد، مطالبه تصویر مدرک آیلتس ایشان و امضای آن توسط ایشان است! این تذکرات، صرفا هشداری است به دارندگان و متقاضیان آیلتس جهت بریدن دست کلاهبرداران این عرصه، وگرنه IELTSEnglish خاضعانه و از صمیم قلب، دست تمامی همکاران عزیزی را که کارشناسانه و متعهدانه در راستای ارتقاء ارتباطات بین الملل ایرانی های محترم در تلاش هستند می فشارد. اما شواهد و معیارهای واقعی کیفیت و عدم کیفیت یک دوره:

- آیا یادگیری زبان انگلیسی، همچنان برای شما مایه نگرانی است و ارتباط حرفه ای در آن "حداقل" در سطح زبان مادریتان، یک توهم؟ به تعبیر دیگر، آیا دوره، اقدامی را که عملا منجر به حداقل کاهش این نگرانی شده باشد داشته است؟ یا دوره، اصلا هیچ توجهی به این حس درونی شما نداشته، حسی که بیان کننده خلأهای مهمی در مهارت های ارتباطی زبان آموز می باشد!!

- آیا حس می کنید هر چقدر هم که لغت می خوانید، انگار در لغت، درجا می زنید زیرا تعداد لغت، بسیار زیاد است؟

- آیا حس می کنید لغت هایی هم که ظاهرا می آموزید به کارتان نمی آید؟

- آیا به این آگاهی رسیده اید که ترجمه فارسی در حین ارتباطات انگلیسی، به درد نمی خورد، بلکه مزاحم است؟!

- آیا پی برده اید که بسیاری از گرامرها غلط بیان شده است؟!

- آیا بر این باورید که بسیاری از گرامرها، در بهبود ارتباطات انگلیسی شما واقعا موثر نبوده اند؟!

- آیا حس می کنید ساختار کتاب های رایج آموزش زبان، بهینه نیستند؟!

- آیا متوجه شده اید که فیلم و موزیک و اخبار انگلیسی هم روش های بهینه یادگیری نیستند؟!

- آیا در speaking یا writing نمی دانید چه بگویید؟ یا نمی توانید مطالب ذهنی خود را مدیریت کنید؟!

- آیا در speaking دچار استرس می شوید؟

- آیا در readingها و listeningها سردرگمید؟!

- آیا در readingها و listeningها وقت کم می آورید؟

- آیا در درک تفاوت دو لهجه British و American دچار مشکل هستید و نیازمند مدرسی هستید که خود بتواند هر دو لهجه را به طور مسلط صحبت نماید؟!

- آیا شما نیز مثل غالب افراد، به اشتباه فکر می کنید درک مطلب (comprehension) محدود به reading و listening است و در نتیجه عبارت های writing comprehension و speaking comprehension بی معنا هستند؟ یا مثل غالب افراد به اشتباه می پندارید مشکل اصلی شما speaking یا writing است؟ یا بر این پندار هستید که speaking و writing انحصارا از طریق speaking و writing یعنی صرف نظر از listening و reading قابل ارتقاء است یا اگر هم listening و reading برای speaking و writing مهم باشند، آنقدر مهم نبوده و راه فرعی هستند؟!

- آیا نمی دانید کدام دیکشنری ها به ترتیب مناسب ترین دیکشنری برای یادگیری زبان هستند؟!

- آیا مایلید به جای صرف وقت بسیار در کلاس های عمومی و نیمه خصوصی، به طور انحصاری به لحاظ وقت و مطالب دریافتی، از استاد بهره مند شوید و با حداکثر سرعت پیشرفت کنید؟!

- و نهایتا آیا خواهان فرد یا سیستمی هستید که برجسته و توانمند باشد طوریکه به شما کمک کند زبان را در سطح استاندارد آزمون های معتبر روز دنیا بیاموزید و از این طریق موفقیت واقعی شما را تضمین نماید؟!

در اینصورت، می توانید زبان را مستقیما توسط مدرس انحصاری IELTSEnglish یکی از اولین دریافت کنندگان آیلتس رسمی از British Council (در سال 2005) و مؤسس و مدیر اولین و تنها کلینیک ارتباطات ایران و جهان بیاموزید!